GÜNDEM / 27 Mart 2023

6 Nisan 1920

1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Yeni Afet Konutları Temel Atma Töreni’ne katılacak.

(Adıyaman/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM’den

Genel Kurulda, yargıda yeni düzenlemeler içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine başlanacak.

Plan ve Bütçe Komisyonunda, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, emekliye bayram ikramiyesinin 2 bin liraya çıkarılması ile geçici işçilere kadro verilmesini de içeren İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alınacak.

(TBMM/14.00/13.30) (Fotoğraflı)

EKONOMİ FİNANS

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, mart ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri, reel kesim güven endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayı hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

SPOR

1- 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu’ndaki ikinci maçında 28 Mart Salı günü Bursa’da Hırvatistan’ı konuk edecek A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Stefan Kuntz ve takımdan bir futbolcu, Bursa Büyükşehir Belediyespor Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak. Ay-yıldızlı ekip, son çalışmasını da statta yapacak.

Hırvatistan Milli Takımı Teknik Direktörü Zlatko Dalic ve takımdan bir futbolcu Bursa Büyükşehir Belediyespor Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları yanıtlayacak. Hırvatistan, son antrenmanını statta yapacak.

(Bursa/16.15/17.00/18.15/19.00) (Fotoğraflı)

2- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 22. haftanın son maçında Bahçeşehir Koleji ile Darüşşafaka Lassa karşılaşacak.

(İstanbul/19.00) (Fotoğraflı)

3- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 21. haftası Fenerbahçe Opet-Kuzeyboru maçıyla tamamlanacak.

(İstanbul/15.00) (Fotoğraflı)

4- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 23. haftanın son maçında Cizre Belediyespor ile Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ karşı karşıya gelecek.

(Şırnak/13.00) (Fotoğraflı)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir