Arda Güler duygulandırdı! “Milli Takımı çok özledim”

İspanya Süper Kupası yarı final karşılaşmasında Real Madrid, Suudi Arabistan’da oynanan maçta Atletico Madrid’i 5-3 mağlup etti ve finale yükselen ilk takım oldu.

Real Madrid’de, Milli oyuncumuz Arda Güler 112. dakikada oyuna dahil oldu. Real Madrid, Arda’nın oyuna girmesinin ardından 2 gol birden bularak kupada final biletini aldı.

“TÜRKİYE’DEN ÇOK BÜYÜK DESTEK VAR”

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Arda Güler, “Bugün benim ilk kupa maçımdı. Çok mutluyuz. Son 10 dakika oyuna dahil oldum. Real Madrid’de çok güzel bir aile ve arkadaşlık ortamımız var. 5-6 aydır sakattım. Sakatlıktan çıktım, hocamız hemen kadroya alıp oynattı. Bana güvenini sürekli saha içinde, saha dışında gösteriyor, bana anlatıyor. İnşallah böyle devam edersem her şey daha iyi olacak. İnşallah hepimiz için çok iyi olacak. Türkiye’den çok büyük destek var. Herkese teşekkür ederim. Güzel günler bizi bekliyor. Finalde rakip fark etmez. Biz Real Madrid’iz! Kim gelirse gelsin kupayı kazanmak için oynayacağız. Hayalimin daha çok başındayım. İnanılmaz gidiyoruz. Her kulvarda lideriz. Biz Real Madrid’iz. Umarım ben de bunun bir parçası olmaya devam ederim.” şeklinde konuştu.

“MİLLİ TAKIMI ÇOK ÖZLEDİM”

Arda Güler ayrıca, “Milli Takım için oynamayı çok özledim. Yeni bir jenerasyon, yeni bir hoca var. Her şey çok güzel gidiyor. Umarım EURO 2024’te her şey güzel olacak. Ciddi ve güzel işler yapabiliriz orada” dedi.

ANCELOTTİ’DEN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti ise maç sonunda, “Arda, sol ayaklı güçlü bir yetenek. Güçlü bir karakteri de var. Çizgiler arasında çok iyi paslar verebiliyor. Yetenek işi genetiktir. Anne ve babasına bu genden dolayı minnettarız.” sözleriyle milli yıldıza övgüde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir