Resimdeki gizli nesneleri bularak beyin sağlığınız hakkında bilgi sahibi olun

Resimdeki gizli nesneleri bulmanız için hazırlanan optik illüzyon testleri, beyin sağlığını ölçmeye yarayan basit araçlardır. Okuyucunun gözlemleme ve eleştirel düşünme yeteneklerini büyük oranda test eder.

Resimdeki gizli nesneleri bulmak için hem niteliksel hem de niceliksel yeteneklerinizin birçoğunu kullanmanız gerekir. Göz yanılmasına müsaade etmeyerek gizli nesnelerin siluetlerini taramalı ve bulmalısınız.

RESİMDEKİ GİZLİ NESNELERİ BULUN VE BEYİN SAĞLIĞINIZI GELİŞTİRİNYukarıdaki optik illüzyon testinde ağacın dalında uyuya kalmış bir leopar görüyorsunuz. Ancak bu resimde birkaç nesne gizlenmiş ve bulmanız için sizi bekliyor. Resimdeki gizli nesneleri bularak beyin sağlığınızı test etmeye ne dersiniz?

Cevabınız evet ise o zaman hadi başlayalım!

Resimdeki gizli nesneleri bularak beyin sağlığınızı test etmeniz için hazırlanan bu görsel zekâ testinde bir el, balık, muz ve mantar silueti arıyoruz. Ve bu resimdeki gizli nesneleri bulmanız içinde sadece 15 saniye süreniz var.

Süre şimdi başladı. Tüm resmi hızlıca taramaya başlayın.Resimdeki gizli nesneleri bulmak için planlı bir şekilde tarama yapmalısınız. Bunun için resmi eşit parçalara bölün ve aradığınız siluetin hayalini gözünüzün önüne getirin. Böylelikle beyniniz her ne kadar saklanan bu şekilleri görmezden gelmeye çalışsa da gördüğünüz an fark etmenize olanak sağlayacaktır.

Beyninizi aradığınız siluete odaklarsanız ve dikkat ederseniz hızlı bir şekilde onu fark edebilirsiniz. Ancak eğer kafanızda ne aradığınızı netleştirmeden yola çıkarsanız beyniniz resmi bir bütün ve farklılıkları göz ardı ederek çoğu detayı görmezden gelebilir.

RESİMDEKİ GİZLİ NESNELER NEREDEYDİ?

Resimdeki gizli nesneleri bularak beyin sağlığınızı test etmeniz için hazırlanan görsel zekâ testinde sona doğru geliyoruz. Gizli nesneleri ararken konsantrasyon kaybı yaşıyor ve dikkatiniz sıklıkla dağılıyor ise dikkat eksiliğiniz olabilir.

Odağınızı tek bir yere ayarlamakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Bu tarz dikkat eksiklikleri bazen gerçekten bir problemin habercisiyken bazen de stres ile alakalı da olabilir. Ancak bu göz ardı edilecek bir problem değildir.

Dikkat eksikliği ve odaklanamama sorunu için bu tarz zekâ testlerini düzenli olarak çözerek kendinizi az da olsa geliştirebileceğiniz gibi profesyonel bir destek de alabilirsiniz.

Evet, gelelim resimdeki gizli nesnelerin bulmanız için hazırlanan zekâ testinde gizli nesnelerin yerlerine…

İşte gizli nesnelerin yerleri;Resimdeki gizli nesnelerin yerleri tam olarak böyleydi. Peki, siz resimdeki gizli nesneleri bulabildiniz mi? Yoksa dikkatinizi bir şeyler mi dağıttı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir