Şenol Güneş’ten Montella yorumu: Herkes sevdiği kişinin orada olmasını istiyor

Trendyol Süper Lig’in 6. haftasında ağırladığı Mondihome Kayserispor’u 2-1 mağlup eden Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, maçın ardından A Milli Takım’ın başına geçen Vincenzo Montella hakkında açıklama yaptı.

Şenol Güneş, A Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü hakkında açıklama yaptı.

Montella’nın teknik direktörlük görevine getirilmesiyle ilgili görüşlerini aktaran Güneş, “Hayırlı olsun. Herkes sevdiği kişinin orada olmasını istiyor. O takım bizim takımımız. 55 senedir konuşuyorum. Futbolun sahipleri daha iyi bildiği için onlardan da fikir bekliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

TFF’ye eleştiri

Ligde ve Avrupa’da yoğun bir müsabaka temposu içinde olduklarının altını çizen Güneş, maç planlamasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) eleştiride bulundu.

27 Eylül Çarşamba günü Adana Demirspor ile erteleme müsabakası yapacaklarını söyleyen Güneş, şu görüşleri paylaştı:

“Ertelemede bize sordular. İletişim var ve bir sorun yok. Bu maçın daha sonraya tehir edilmesini istedik. Seyahatlere gidip geliyoruz. Belçika’dan sabah 07.00’de geldik. Bu maçı akşam 17.00’de oynuyoruz. Adana’dan Konya’ya gitme planı yaptım. Ancak süre uzun olunca vazgeçtim. TFF nasıl işine geliyorsa öyle karar alıyor. Kararların ne kadar inandırıcı olduğunu kendileri daha iyi bilir. Karara uyacağız ama sağlıklı ve doğru bulmadığımı söylüyorum. İnşallah suç unsuru olarak kabul etmezler. Eşit davranıldığını düşünmüyorum. Geçen sene VAR’ın konuşmalarını ve görüntülerini dışarıya verdiler. Trabzonspor ve Pendikspor maçları için vermediler. Tutarlılık varsa güven olur.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir